MAKETİN İŞ YAŞAMINDAKİ YERİ VE ÖNEMİ

Şirketlerin yaptıkları barajlar, işi veren kuruluşların yatırım amaçlı yaptıkları büyük işlerdir. Projeleri çizildikten sonra inşaatına başlanan bu devasa tesisler ülkeler için büyük anlamlar ifade eder.

Görsel olarak tanıtım amaçlı yapılan, ölçekler dahilinde gerçeğiyle birebir uyuşan maketler, şirketlerin tanıtım ve brifinglerinde kurum ve kuruluşlara, projenin inşaat sırasında ve inşaat bitiminde nasıl görüneceğini önceden göstermek için oldukça yararlıdır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar ortamında hazırlanan görsel destekli uygulamalar mevcut olmasına rağmen bu tür tanıtımlar hiçbir zaman maketin yerini tutmadığı gibi tanıtım bakımından maketin yanında yetersiz kaldığı görülmektedir.

Biz baraj maketlerini iki çeşit yapmaktayız. Bunlardan birincisi pano maket diye tabir edilen sabit maketler, ikincisi ise su devir daimli hareketli maketlerdir.

Sonuç olarak şunu diyebiliriz ki;

Firmanın büyüklüğü yaptığı işlerle orantılıdır. Kuruluşunuzun fuaye salonunda bu maketleri sergileyerek ziyaretinize gelen konuklarınıza yaptığınız işleri ve firmanızın büyüklüğünü gösterir, ciddiyetinizi ve asaletinizi vurgularsınız.

SAYGILARIMLA
Oktay DEMİRCAN

oktay@barajmaketi.com

0555 404 1470

 
 
 
BarajMaketi.Com bir Anadolu Strateji markasıdır. www.anadolustrateji.com.tr